A filozófiánknak megfelelően az egyedi projektek tervezése során - szakági tervezők részvételével - a teljes folyamatot koordináljuk a vázlattervtől a megvalósulási tervig.
Irodánk széles portfóliója, megfelelő infrastrukturális háttere és kialakult munkamódszere és nem utolsó sorban az elégedett ügyfelek sora biztosítja az új megrendelők számára is a megfelelő eredményt.
EXON2000 Kft - tartószerkezetek Kalmár Mérnökiroda Kft - tartószerkezetek HANO-PLAN Kft - épületgépészet Oltvai Gépész Stúdió Kft - épületgépészet PROVILL Kft - villamos berendezések Fireeng Kft - tűzvédelem RDS Kft - belsőépítészet LAND-A Kft - környezetrendezés S-73 Kft - környezetrendezés |
GÉM Kft - közműtervezés Bartherv Kft - közműtervezés Közlekedés Kft - út- és forgalomtechnikai tervezés GULIT Bt - út- és forgalomtechnikai tervezés MAKROLIÁN Kft - felvonó tervezés ADECO Kft - épületszerkezeti tervezés Arató Kft - akusztikai tervezés VIBROCOMP Kft - környezetvédelem MNMI Kft - épületfelmérés |
A BIM (Building Information Modelling/Management) egy gyorsan fejlődő technológia és munkamódszer, amely egy teljesen új szemlélet az épülettervezésben, ami - ha lassan is, de - elkerülhetetlenül megjelenik a kivitelezésben és az üzemeltetésben is. Ez körülbelül akkora váltás, mint a kézi rajzolásról a számítógépes rajzolásra történő átállás volt 20-25 éve.
A szemlélet lényege, hogy a hagyományos projekt ütemezéshez képest már egy korai időszakban a tervezési oldalról többlet idő és energia befektetésével, komoly előnyökhöz jut az építtető az által, hogy a tervezés virtuális modell építésével történik.
Ez a többlet befektetés megtérül a későbbi fázisokban, hiszen nem csak egyszerűbben követhető lesz a kivitelezési fázis, hanem a felépített virtuális épületmodellből kinyerhető valós idejű információkkal (BMS-épületfelügyeleti rendszer) kiegészítve az üzemeltetés során is jelentős erőforrás megtakarítást jelent.
A háromdimenziós tervezés csupán az első lépés a BIM felé, a naprakész adatbázis felépítése és annak kezelése során. Generáltervezőként egyre nagyobb szükség van a szakági modellek közötti térbeli ütközésvizsgálatokra, melyek segítik kiszűrni a tervekben lévő ellentmondásokat (3D).
Továbbá projekt menedzsment és a kivitelezők számára is nagy segítség a BIM-es munkafolyamatok bevezetése az ütemtervek készítésében (4D), a modell alapú mennyiségi kimutatás előkészítésében (5D), üzemeltetési szimulációk (7D) és egyéb folyamatok kiszámíthatóságában.
Irodánk minden projekt esetén 3D épületmodell alapján dolgozik. A BIM struktúra különböző szintjét (szakági ütközések, építőanyagok és szerkezetek információs mélysége, mennyiségkimutatások, szimulációk stb.) a megbízói igények szerint alakítjuk.
Cégünk nagy szakmai tapasztalattal rendelkezik különböző funkciójú és méretű projektekben, melyeket a kezdetektől a használatbavételig nyomon követtünk.
Az a tapasztalatunk, hogy a beruházók a megfelelő helyszín keresésekor és tervezési program összeállításánál nem kéri ki építész tervező tanácsát, így a tervezés indításakor sokszor módosítani kell, ami az ütemtervben késedelmet okoz.
Semmi sem tudja jobban biztosítani a későbbi sikeres befejezést, mint a projekt alapos előkészítése.
Ebben tudunk szakmai segítséget nyújtani azzal, hogy tájékoztatást adunk a telek beépítési paramétereiről, számításokat végzünk az építési volumennel kapcsolatban, előzetes egyeztetést folytatunk az építési hatósággal és az illetékes főépítésszel.
Az előkészítési folyamat során javaslatot adunk a kialakítandó funkciókra, felvázoljuk a lehetséges épületszerkezeti megoldásokat és szükség esetén költségelemzést is végzünk.
Ez természetesen akkor is lehetséges, ha más tervezőirodát bíznak meg a tervezéssel. Ebben az esetben segítünk a tervező kiválasztásában, az irodák versenyeztetésében és a beruházói oldalon tanácsadó szakértőként végig is tudjuk követni a projektet.
Igény esetén alvállalkozók bevonásával teljes projektmenedzsmentet is tudunk vállalni, mely a lebonyolításon túl magában foglalja a műszaki ellenőri feladatok ellátását is.
Kiemelten fontosnak tartjuk az általunk tervezett épületek fenntarthatóságát, nem csak energetikai, hanem funkcionális és kivitelezhetőségi szempontból is.
2020 december 31-e után csak közel nulla energiaigényű (min. BB besorolású) épületek kaphatnak használatbavételi engedélyt. Ez már a mai tervezési munkáinknál is alapvető, de az energetikai szempontokon túl hasonló súllyal jelenik meg a gazdaságos kivitelezhetőség és az épületek funkcionális rugalmassága is. Nem mindegy ugyanis, hogy fajlagosan mekkora összeget kell a kivitelezésre és a későbbi átalakításra fordítani.
Az épülethasználati trendek nyomon követése bizonyos mértékig előrevetíti az épületekben milyen változtatási igények merülhetnek fel 5-10-20 év múlva, melyeket a megfelelő alaprajzi és épületszerkezeti kialakítással próbáljuk a tervezéskor figyelembe venni.
Az összes közreműködő szakágat magában foglaló BIM alapú tervezés bevezetésével a tervezői szakmában az élen járó irodák között vagyunk, mellyel a kivitelezés közbeni problémákat tudjuk hatékonyan csökkenteni.
Új építésű projektben és műemléki épület átalakításánál is szereztünk tapasztalatot a BREEAM minősítés folyamatával kapcsolatban, így a tervdokumentáció megfelelő összeállítására is vállalkozunk.
H-2000 Szentendre, Bartók B.u.24.
Tel.: +36-26-301-247, +36-26-301-248
E-mail: info@puhlarchitect.hu